توبروس

توبروس توبروس

علت دوم در عدم تقارن سینه ها که نیاز به جراحی زیبایی سینه دارد، مربوط به سینه های بوقی شکل یا به اصطلاح توبروس می باشد که معمولا دچار عدم تقارن هستند.

در این زمان چینی در زیر سینه وجود دارد که به IMF معروف است و با آزاد سازی آن یا با استفاده از پروتز آناتومیک درمان انجام می شود.

 

سینه توبروس


سینه توبروس به اختلالی مادرزادی اطلاق میگردد که بعد از بلوغ سینه ها به جای اینکه به صورت طبیعی و گرد رشد کنند نمای کشیده و بوق وارونه دارند .
در این اختلال نسبت هاله قهوه ای سینه به حجم سینه بسیار بزرگتر از معمول است . قسمت تحتانی ( پل تحتانی ) سینه بسیار کم است و قسمت بیشتر نسج سینه در بالا و خارج سینه میباشد در حالیکه در سینه طبیعی بیشتر حجم سینه در پایین و خارج است . چین زیر سینه بالاتر از حد معمول است و فرم سینه کشیده و شبیه یک قیف برعکس میباشد . نوک سینه ها معمولا به سمت خارج بوده و فاصله بین دو سینه بسیار زیاد است .
اصلاح این نوع اختلال بسیار مشکل بوده و با توجه به اینکه اکثر بیماران سینه های خودر را با سینه های معمولی و گرد مقاسیه میکنند توقع دارند که بعد از جراحی پلاستیک سینه کاملا گرد داشته باشد .
برای اصلاح این نوع اختلال استفاده از پروتز سینه همراه با فلپ چرخشی از قسمت خارج و بالای سینه به سمت داخل و پایین سینه لازم است . برش جراحی به صورت دور آرئول و در مواردی با امتداد به قسمت پایین سینه به منظور کم کردن سایز ارئول ( قسمت قهوه ای سینه ) الزامی است . در صورتیکه پروتز سینه با تکنیک برش زیر سینه گذاشته شود نتایج زیبایی آن مطلوب نبوده و علیرغم اینکه اکثر بیماران از برش دور هاله سینه استقبال نمیکنند ولی تنیجه دراز مدت برش دور هاله بسیار بهتر و زیباتر است .


سوالات شایع :
با توجه به اینکه اکثر بیماران بعد از بلوغ و رشد غیر عادی سینه جهت اصلاح سینه مراجعه میکنند سوالات شایعه این است که :


-     بهبودی بدون عمل جراحی ( مثلا با هورمون درمانی یا... ) امکان پذیر است ؟
-    تنها روش اصلاح توبروس سینه عمل جراحی پروتز گذاری است .


-    آیا عمل جراحی مانع از شیر دهی خواهد شد ؟
-    خیر . اما در صورت بارداری و شیر دهی امکان تغییر شکل سینه وجود دارد که ممکن است نیازمند جراحی ترمیمی مجدد باشد .


-    آیا جای عمل جراحی باقی میماند ؟
-    مثل هر بر ش دیگری  احتمال باقی ماندن آثار عمل هست ، اما چون برش در محل اختلاف رنگ بین پوست سینه و هاله دور آن هست  معمولا خیلی واضح نیست .


-    آیا امکان بزرگ کردن سینه به هر اندازه وجود دارد ؟
-    در سینه های توبروس به دلیل کم بودن پوست قسمت پایینی سینه محدودیت در استفاده از پروتز های خیلی بزرگ داریم . و امکان بزرگ کردن سینه تا حدی  امکان دارد که نمای طبیعی سینه حفظ شود . مثلا سینه سایز هفتاد هرگز نود نخواهد شد .


-    آیا فاصله بین دو سینه با جراحی کمتر خواهد شد ؟
-    تا حد امکان خارج بودن نوک سینه ها و فاصله بین دو سینه اصلاح میشود اما ندرتا شبیه سینه های غیر توبروس و کاملا گرد میگردد .


-    چه نوع پروتزی در جهت اصلاح سینه توبروس مناسب است ؟
-    ترجیحا پروتز اناتومیک یا اشکی و در صورتیکه بیمار تمایل به استفاده از پروتز اناتومیک نداشته باشد ، پروتز گرد با برجستگی معمولی توصیه میشود . استفاده از پروتز های برجسته نتایج زیبایی مناسبی نخواهد داشت .


-    مدت زمان عمل جراحی چند دقیقه است ؟
-    مدت زمان عمل جراحی نسبت به جراحی پروتز سینه طولانی تر بوده و حدود 120 دقیقه ( دو ساعت ) می باشد . استفاده از درن سینه ای در اکثر مواقع لازم است . بیمار همان روز عمل از بیمارستان ترخیص میشود و بعد از دو تا سه روز میتواند فعالیت های معمول زندگی را داشته باشد . اما فعالیت های بدنی شدید که با حرکات عضله ای قفسه سینه همراه باشد ( مثل شنا ، ورزشهای بندنسازی بالاتنه ، یوگا ، بلند کردن وزنه ، .... ) بعد از سه ماه توصیه میگردد .  

 

توبروس

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط نونگار پردازش