جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی


بیمارانی که جهت اصلاح وضعیت بازوهای خود مراجعه میکنند معمولا از دو موضوع شکایت دارند . اول آنکه پوست و چربی اضافی بازویشان آویزان و بد فرم است و دیگر اینکه بازوهایشان بسیار بزرگ است. بزرگی بازوها در ورزشکاران به دلیل حجم زیاد عضلات می باشد  ، اما بازوها شل نیستند درحالیکه  بیماران ما اکثرا بازوهای بزرگ ، شل و افتاده دارند.عمل جراحی براکیو پلاستی با حذف پوست و چربی اضافی شکل و فرم زیبایی به بازوها داده و بازوها را متناسب با سایر قسمتهای بدن مینماید .


به منظور رسیدن به نتایج مطلوب استفاده از چندین روش به طور همزمان جهت براکیوپلاستی لازم است :


1-    لیپولیز ،در این روش با لیز کردن بافت های چربی در واقع سلول های چربی را خرد کرده و آماده جهت خارج کردن توسط کانول لیپوساکشن می نماییم . لیپولیز همچنین به جمع شدن  پوست محل عمل کمک قابل توجهی می کند.


2-    لیپوساکشن یا خارج کردن چربی های اضافی بازو از دو نقطه در هر بازو  به وسیله کانول های اختصاصی لیپوساکشن  انجام میشود . این عمل متناسب با وزن اولیه بیمار و استخوان بندی وی و با در نظر گرفتن شرایط بعد از عمل صورت می پذیرد . درواقع روند جراحی متناسب برای  هر بیمار و به طور خاص برای شرایط فیزیکی او طراحی و انجام میشود . طراحی قبل از عمل  تا حدی  که برای مراجعه کننده قابل درک باشد توضیح داده میشود .


3-    حذف پوست اضافه بازو که این کار به دو طریق انجام میشود :
-    برداشتن پوست اضافه در ناحیه زیربغل  ( مینی لیفت بازو )،  این عمل در بیمارانی قابل اجراست که  افتادگی پوست بازو محدود به یک سوم بالایی بازو باشد  به طوریکه با برداشتن پوست قسمت بالای بازو از سمت زیر بغل بتوان اسکار محل جراحی را در چین زیربغل مخفی نمود .
-    برداشتن پوست اضافه در تمام طول بازو در قسمت داخلی به طوریکه وقتی بیمار ایستاده است و دست ها در کنار بیمار قرار دارد اسکار دیده نشود و فقط وقتی بیمار دستش را کاملا بالا می آورد اسکار به صورت طولی در ناودان بین دو عضله بازو قابل مشاهده است  که البته با استفاده از داروهای انتی اسکار میتوان جای عمل را به حداقل رساند .
مهمترین دلایلی که این عمل به افراد توصیه میشود موارد زیر است :
-    شل شدگی و آویزان بودن پوست ناحیه بالای بازو که گاهی ناشی از مسئله توارث و ژنتیک  است .
-    تغییرات پوستی ناشی از تغییرات وزنی (افزایش / کاهش وزن) بیمارانی که به منظور کاهش وزن رژیم های سخت میگیرند اکثرا نمیتوانند این رژیم ها را ادامه دهند و مجددا دچار افزایش وزن میشوند و این تغییرات مستقیما باعث تخریب بافت الاستینه پوست بازوها خواهد شد .
-    در آفتاب سوختگی های شدید شاهد تخریب بافت  الاستینی پوست بازوها خواهیم بود بیشتر به این دلیل که این قسمت و سر شانه ها بافت لطیف تری نسبت به سایر قسمت های بدن دارند .
-    بالا رفتن سن  باعث از بین رفتن بافت کلاژن در پوست شده که در بازوها به صورت شل شدگی نمود دارد .
-    استفاده از داروهای کورتون دار و هورمونی  به هر دلیلی میتواند باعث چاقی موضعی در ناحیه بازوها ، ایجاد استریا در بازوها و شل شدگی پوست بازوها گردد .
طبیعی است که برای هر عمل زیبایی بیمار باید از سلامت کامل برخوردار باشد . در صورتیکه مبتلا به بیماری های تضعیف کننده سیستم ایمنی (ام اس ، لوپوس ، سارکوییدوز ، دیابت ، هایپوتیروییدی و .... ) هستید ، کورتون یا داروهای هورمونی مصرف میکنید  ، حتما قبل از عمل پزشک خود را مطلع سازید .
برای لیپولیز بازو ها به تنهایی نیاز به بیهوشی نمی باشد . عمل با بی حسی موضعی قابل انجام است .
برای  براکیوپلاستی نیاز به بیهوشی کامل است  . در لیفت کامل بازو زمان عمل حدود دو ساعت و نیم می باشد. در مینی لیفت بازو  زمان عمل حدود یک و نیم ساعت است . بیمار چند ساعت بعد از عمل و بعد از هوشیاری کامل از کلینیک ترخیص خواهد شد .


پس از براکیوپلاستی


بیمار می بایست دو روز بعد از عمل جهت کشیدن درن ها و تعویض پانسمان مراجعه نماید.طی هفته اول پس از عمل براکیوپلاستی  هرگونه فعالیت حرکتی سنگین با دست  ها ممنوع است . در این هفته دست ها پانسمان دارند . دستهای بیمار باید  در حالت خواب و نشسته  کمی بالا تر از بدنش قرار بگیرند. بنابراین  پیشنهاد میشود  که زیر هر دست یک بالش قرار گیرد .  این کار همچنین  کمک میکند  که تورم  و درد احتمالی دست ها کاهش  یافته و بهبودی با سرعت بیشتری انجام شود .امکان دارد لمس  بازوها درهفته اول دردناک باشد. همپنین سوزشی مختصربازوها یک تا دو هفته اول بعد از عمل طبیعی است.  بیمار می تواند دو هفته بعد از عمل فعالیت های معمول را شروع کند اما هر گونه فعالیت ورزشی دستها تا پایان هفته چهارم  ممنوع است .

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط نونگار پردازش