توراکس سینه چیست ؟


توراکس و یا سینه گاه بخشی از بدن انسان هاست که درست بین سر و شکم قرار دارد. سینه گاه یا توراکس متشکل از استخوان جناغ سینه، ستون مهرها و همینطور دنده ها یا قفسه صدری می باشد. توراکس از سمت گردن شروع شده و تا دیافراگم ادامه پیدا می کند. جراحی توراکس و یا VATS به زبان لاتین نیز تروما و دردی که از حاصل از سینه گاه می باشد را برطرف می کند. با اینکه این عمل جراحی خطرات و عوارضی دارد، اما این خطرات بسیار کم بوده و در بیشتر از هفتاد درصد از عمل های جراحی زیبایی سینه رخ میدهند. جدا از این مسئله ها، فقط 25% از جراحان توراکس از جراحی VATS استفاده می کنند. این عمل جراحی گزین های عمل جراحی مختلفی را به جراحان میدهد. در این راه امکان بیوپسی از بافت ریوی وجود داشته و همینطور تومورهای قسمت ریه یا قفسه سینه را از بین میبرد. عمل جراحی توراکس سینه فقط تعداد کمی برش جراحی کوجک داشته در صورتی که انواع مختلف جراحی های باز به برش های جراحی مختلف نیاز داشته و همینطور امکان انجام عملیات تهاجمی نیز وجود دارد به اندازه ای که موجب درد و ناراحتی های بسیار بعد از عمل جراحی می شوند.

جراحی زیبایی سینه

 

از مضرات پروتز سینه چه میدانید ؟

یکی از راه های افزایش حجم سینه بوسیله جراحان، پروتز سینه می باشد. معمولا افرادی که از کوچکی سینه خود رنج میبرند و یا با کاهش حجم سینه و افتادگی در زمان حاملگی روبرو شده اند، از درخواست کنندگان این عمل جراحی زیبایی هستند. این عمل جراحی با هدف افزایش دادن حجم سینه، تغییر در شکل و اندازه و یا بافت سینه انجام می شود. در این عمل جراحی زیبایی سینه، جراح مربوطه سیلیکون، سلاین و یا ایمپلنت را در زیر عضله سینه و یا بافت سینه قرار میدهد. همینطور گفته شده که این ایمپلنت ها هفت تا دوازده سال عمر می کنند که البته بستگی به جنس و کیفیت دارند. با اینکه این عمل جراحی زیبایی به زیباتر شدن اندام شما کمک می کند، اما مضراتی هم داشته که در ادامه هر یک را مختصر توضیح داده ایم :

جراحی زیبایی سینه

شیوع سرطان سینه در بین زنان ایرانی

 
برطبق آمار از هر نه زن، یک زن در طول دوران زندگی اش به بیماری سرطان سینه دچار می شود. همینطور ممکن است که این بیماری در مردان هم رخ بدهد که البته این اتفاق کمی نادر است. سرطان سینه معمولا در زنان بالای پنجان سال بوجود می آید. اما این به این معنی نیست که زنان جوان نیز خیالشان راحت باشد! بسیاری از گزارش ها نشان داده سن بیماری سرطان سینه در کشورمان ایران، بسیار پایینتر از معیارهای جهانی آمده است. به همین خاطر به بسیاری از بانوان پیشنهاد می شود تا تحت عمل های جراحی زیبایی سینه کمتر قرار گرفته و برای پیشگیری از مبتلا شدن به سرطان، معاینتان را از سن 25 سالگی به بعد انجام دهند. خود زن بودن نیز مهم ترین عامل ایجاد سرطان سینه می باشد. با اینکه مردان هم ممکن است به این بیماری مبتلا شوند اما بازهم درصد بیشتری برای بانوان وجود دارد. دیگر علائم سرطان سینه میتواند نشانگر یک توده در سینه، تغییر شکل دادن سینه، گودی پوشت، ترشح مایعی از نوک سینه و یا حتی پوسته شدن قسمتی از پوست سینه باشد. البته این بیماری در اندام های مختلف میتوند متفاوت باشد و علائم ان مثل درد استخوانی، بروز غدد لنفاوی متورم، تنگی نفس و یا حتی یرقان باشد. سرطان سینه معمولا در سلول های دیواره مجاری شیر و لوبول ها که شیر مجاری را تامین می کنند، بروز داده می شود. به سرطان هایی که از این مجاری، شیوع پیدا می کنند، کارسینوم سینه گفته می شود. اما به سرطان هایی که از لوبول های ایجاد می شوند، سرطان لوبولار گفته می شود.

جراحی زیبایی سینه

 

آیا ترکیدن پروتز سینه بعد از جراحی زیبایی سینه واقعیت دارد؟


حدود یکسال گذشته بسیاری از بانوان برای عمل پروتز سینه خود درخواست داده اند. اما از طرفی بسیاری از آن ها از یکی از شایع ترین و خطرناک ترین عوارض این نوع عمل جراحی زیبایی سینه که ترکیدن پروتز می باشد، وحشت دارند. همچنین شاید شایعه ای هم که از سمت یک شرکت هواپیمایی به خاطر منافع شخصی خود پخش کرده اند را نیز شنیده اید. اینکه در هواپیما امکان ترکیدن پروتز سینه هست یا نه. بسیاری از بانوان که قصد انجام این عمل جراحی زیبایی را دارند، این سوال برایشان پیش می آید که آیا پروتز دچار پارگی و ترکیدگی می شود؟ باید گفت زمانی که فضای مورد نیاز برای قرار گرفتن پروتز در سینه ایجاد می شود، مقدار کمی هوا به دور پروتز جمع می شود و لی در روزهای اول کاملا جذب می شود و پرونز سینه دیگر تقریبا جزوی از بدن می شود و در هواپیما و هر ارتفاعی دچار تغییر ساختاری نمی شود. معمولا فرد بیمار میتواند بعد از گذشت 48 ساعت از عمل جراحی زیبایی سینه خود سوار هواپیما شود.

جراحی زیبایی سینه 

 

افزایش سایز پستان به روش های مختلف


راه های بسیاری برای بزرگ شدن سینه ها هست. بسیاری از بانوان معتقدند که داشتن سینه های بزرگتر روی جذابیت آن ها تاثیر بسیار می گذارد و به همین خاطر درخواست کنندگان عمل های جراحی زیبایی سینه روز به روز درحال افزایش است. در ادامه راه های افزایش سایز پستان را عمل های جراحی زیبایی سینه معرفی کرده ایم تا راحت تر برای نحوه افزایش سایز پستان خود تصمیم بگیرید.

جراحی زیبایی سینه

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط نونگار پردازش