از مضرات پروتز سینه چه میدانید ؟

یکی از راه های افزایش حجم سینه بوسیله جراحان، پروتز سینه می باشد. معمولا افرادی که از کوچکی سینه خود رنج میبرند و یا با کاهش حجم سینه و افتادگی در زمان حاملگی روبرو شده اند، از درخواست کنندگان این عمل جراحی زیبایی هستند. این عمل جراحی با هدف افزایش دادن حجم سینه، تغییر در شکل و اندازه و یا بافت سینه انجام می شود. در این عمل جراحی زیبایی سینه، جراح مربوطه سیلیکون، سلاین و یا ایمپلنت را در زیر عضله سینه و یا بافت سینه قرار میدهد. همینطور گفته شده که این ایمپلنت ها هفت تا دوازده سال عمر می کنند که البته بستگی به جنس و کیفیت دارند. با اینکه این عمل جراحی زیبایی به زیباتر شدن اندام شما کمک می کند، اما مضراتی هم داشته که در ادامه هر یک را مختصر توضیح داده ایم :

جراحی زیبایی سینه


از عوارض پروتز سینه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :


حس نوک سینه بعد از جراحی زیبایی سینه

 


اگر بعد از جراحی زیبایی سینه حس نوک سینه تغییر کرده باشد، بسیتگی به برش دور هاله سینه دارد. یکی از دلایلی که نوک سینه تغییر می کند، فشار پروتز روی پوشت بوده هر از گاهی در مورد دو برش عمل پورتز سینه دیده شده و تقریبا موقتی است. درباره برش دور سینه هم باید گفت که اگر باعث ایجاد تییر در قسمت نوک سینه شود، موقتی بوده اما نباید طولانی مدت و دائمی باشد.

 جراحی زیبایی سینه

 

تشکیل کپسول فشارنده بعد از عمل جراحی زیبایی


با اینکه این مورد از یکی از عوارض نادر از عمل جراحی پروتز سینه بوده اما باید مراقب بود تا به آن دچار نشوید. امروزه با تولید پروتز های جدید با تکنولوژی پیشرفته از مقدار بروز این عوارض کاسته شده اما باز هم اگر کپسول فشارنده ای دور پروتز ایجاد شود، علائم آن درد سینه، ثابت شدن و عدم تحرک پروتز و در آخر بدشکلی سینه می شود. در نتیجه بیمار باید دوباره تحت عمل جراحی زیبایی سینه قرار گرفته و پرتز خود را تعویض کند.

 جراحی زیبایی سینه

پاره شدن پروتزسینه بعد از جراحی زیبایی پستان


یکی دیگر از عوارض نادر که احتمال اتفاق افتادن آن بسیار کم بوده، پاره شدن پروتز است. هم اکنون با وجود تکنیک های بروز و جدید، پروتزهای به گونه ای ساخته می شوند که حتی با بروز فشارهای زیاد نیز دچار پارگی نشوند. البته برخورد با اجسام نوک تیز، اصابت گلوله و تصادفات شدید ممکن است باعث بروز این اتفاق شوند. اما با این حال از علائم پارگی پروتز میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
● احساس حالت برآمدگی در گوشه‌ای از سینه بر روی پروتز
● تغییر در شکل پروتز
● احساس درد در نقطه‌ای خاص از جدار پروتز که با تورم همراه است

جراحی زیبایی سینه

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط نونگار پردازش